Doprovod u porodu

Doprovázím své klientky k porodu do vybraných porodnic v západočeském kraji. Po domluvě je možné zvolit i porodnici v jiném kraji, dle termínu a mých aktuálních časových možností. Toto je velmi individuální.

Podporuji ženy v přirozeném porodu, ale i ženy, které si zvolí, nebo potřebují porod medicínský. Jsem velmi empatická a vnímám individuální potřeby žen a vždy přizpůsobuji konkrétní podmínky porodu v souladu s přirozeností ženy a aktuální situací.
Podporuji partnerský porod a jsem průvodcem také partnerovi rodící ženy.
Během porodu podporuji ženu při práci s dechem, tělem a využívám jemné masáže i práci s aromaterapií.
Po porodu pomáhám s přiložením děťátka a nabízím také možnost péče a podpory v šestinedělí. (Viz. podpora v šestinedělí)

 

Cenu této služby Vám sdělím telefonicky.
Cena zahrnuje držení pohotovosti - cca měsíční podpora a pohotovost 24h denně (i v noci), kdy jsem k dispozici pro radu, podporu a výjezd k porodu a to zhruba tři týdny před termínem porodu až do porodu.
Dále výjezd k porodu, vyšetření klientky a společný odjezd do porodnice, společný pobyt, podpora a péče během porodu a cca hodinu až dvě po porodu, včetně přiložení dítěte k prsu.

Ženám, které si přejí můj doprovod, doporučuji:

Absolvovat předporodní přípravu s partnerem (je možné absolvovat i jinde a společně jen doplnit informace, ale setkání je vždy potřeba)

Těhotenské masáže - alespoň dvě návštěvy, uvolnění těla je pro porod velmi důležité a někdy je třeba i vyladění energií, navíc je součástí nácvik psychoprofylaxe a vizualizace, které napomahájí ladění na porod

Absolvovat setkání péče o miminko a přípravu na kojení, protože tyto informace budete potřebovat po porodu a je lépe vše probrat v klidu ještě předtím, abyste potom nebyly zbytečně ve stresu


V případě, že se rozhodnete pro moje služby, sepíšeme pro účast k porodu smlouvu. Současně s tím bude vybrána záloha. V případě zrušení účasti u porodu ze strany klientky, záloha není vratná. V případě, že se nakonec nebudu moci porodu zúčastnit (ještě se mi to nestalo, ale například z vážných zdravotních důvodů toto nelze nikdy úplně vyloučit), záloha bude navrácena v plné výši.


Moje služby nejsou vhodné pro...

Ženy, které chtějí porodit doma.
Chápu, že v porodnici mnoho žen porodit nechce a porodní domy jsou zatím v české republice v nedohlednu. Přesto nejsem příznivcem domácích porodů a to z bezpečnostních důvodů, na základě mnohaletých zkušeností z praxe na porodním sále. Osobně volím vždy bezpečnou alternativu pro ženu i děťátko a proto v tuto chvíli ženy doprovázím k porodům pouze do zdravotnických zařízení.

Ženy, které si myslí, že mohu pojistit stoprocentně přirozený porod
Rodí žena a to vždy tak, jak potřebuje ona a její děťátko. Přijetí porodního procesu je velmi důležité. Ať už porod nakonec proběhne s oxytocinem, epidurálem, nebo císařským řezem. Porod totiž ovlivňuje mnoho okolností a v neposlední řadě také potřeby miminka. Má role je jakoukoli variantu porodu pro ženu podpořit a opečovat.

Ženy, které si myslí že vše v porodnici zařídím.
Toto není v mé moci. Jako Vaše doprovázející porodní asistentka jsem Vám během celého porodu k dispozici a snažím se vytvářet hezké zážitky a být průvodcem Vám a Vašemu partnerovi. Nemohu však ovlivnit výběr zdravotnického týmu, ani to, jak bude porod nakonec probíhat. Vynasnažím se však vykomunikovat s personálem vše, co bude možné tak, aby byl zajištěn maximální komfort pro celou rodinu

K56A2410.JPG

Příprava na početí

K56A2643.JPG

Příprava na kojení

K56A2587.JPG

Těhotenské konzultace a individuální cvičení

1.2..jpg

Laktační poradenství

DSCF7729.jpg

Baby masáže

K56A2673.JPG

Vyrovnání se se ztrátou miminka

K56A5866.JPG

Uzdravení a harmonizace těla

i duše

K56A2599.JPG

Příprava na sebe-vědomý porod

K56A2491.JPG

Těhotenské masáže

DSCF6770.jpg

Doprovod u porodu

DSCF7776.jpg

Péče o miminko

DSCF7700.jpg

Poradenství pro manipulaci s miminkem

K56A2454.JPG

Aromaterapeutické masáže

pro ženy

DSCF6822 2.jpg

Ženské přechodové rituály

DSCF6740.jpg

Partnerská příprava

DSCF6802.jpg

Uzdravení porodního traumatu

K56A2554.JPG

Podpora v šestinedělí

K56A2595.JPG

Cvičení po porodu

K56A2543.JPG

Individuální konzultace

K56A5802.JPG

Podpora a rozvíjení ženství

K56A2433_edited.jpg

Péče po potratu

Mám zájem o zasílání novinek z blogu

  • Šedý Facebook Icon
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Telefon:

+420 731 490 119

 

e-mail:

zdravizeny@gmail.com

Brigádnická 1030

Ostrov

Karlovarský kraj

Česko

IČO 05161550

Karlovarským krajem byla v roce 2020 poskytnuta dotace z podprogramu Kreativní vouchery na realizaci projektu: „Vytvoření marketingové strategie pro seznámení klientek s novými službami v oblasti podpory ženského zdraví.“ ve výši 96.800,-Kč

 www.kr-karlovarsky.cz

© 2021 by Lerch art

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now