top of page

Přijímám své tělo

Nedávno ve stories jsem dávala anketu o tom, jak jste spokojené se svou postavou po dětech.


Převážná většina z vás uvedla, že spokojená není. A tak jsem si řekla, že s vámi chci posdílet, jak to mám aktuálně po třech porodech já.


Budu naprosto upřímná, po prvním dítěti jsem byla totálně v šoku z toho, jak se moje tělo proměnilo. Z éterické dívky jsem byla, jak trefně nazval tehdy můj muž “maminou” s dvaceti kily navíc! Dokud jsem kojila, kila se mě držela. A že jsem se tenkrát vůbec nešetřila a trápila se hodiny týdně ve fitku už tři měsíce po porodu

Nikdo mi tehdy neřekl, že moje tělo potřebuje čas. A současný kult dívky s chlapeckou postavou diktoval mít figuru co nejdříve zpět! Ve čtyřiadvaceti letech jsem mu totálně podléhala


Krátce po ukončení kojení se moje postava vrátila pozvolna zpátky a já měla tělo (i bříško) krásně ploché.

Po druhém porodu v sedmadvaceti letech jsem už věděla, že nemá smysl během kojení chtít zázraky. Moje tělo při kojení nehubne, ba naopak.

Ale za dva roky jsem i tak měla postavu jako dříve. Ani už zpětně nevím jak.


A potřetí? Těhotenstvím jsem tentokrát mnoho nepřibrala, ale během kojení ano. Nemám už při péči o čtyři děti a svou práci sílu cvičit tolik, co dříve a vlastně ani motivaci. Protože moje tělo, i s několika kily navíc, se mi teď skutečně líbí.


Vím už, co jsem před deseti lety nevěděla.

A to, že zdravé ženské tělo mívá do současného ideálu krásy velmi, velmi daleko. To, že vládne v naší kultuře kult dívky/panny, nikoli kult ženy/matky už víme. Ale já osobně ho neuznávám. Ženství (a mateřství) má pro mě obrovskou hodnotu. Vždycky mělo a vždycky bude.


To, co moje tělo při všech těhotenstvích a porodech vydrželo, je skutečně obdivuhodné. Umožnilo zázrak zrození nového člověka, a to dokonce několikrát. I když tehdy nebylo úplně zdravé, dalo mi donosit tři krásné a zdravé děti. Vděčím mu za hodně. A proto


S každou svou myšlenkou k němu vysílám láskyplné myšlenkové vibrace.

Všímám si, co mu dělá dobře a to mu pravidelně dopřávám.

Nekritizuji ho.

Přijímám svou proměnu a to, kým jsem dnes. Nechci už být tím, kým jsem byla.

Jsem vděčná za své ženské křivky a žiji naplno své ženství tak, jak nejlépe v daný okamžik dokáži.


A jak se o své tělo aktuálně starám?


Dvakrát týdně si dopřávám skupinové kardio cvičení pod vedením zkušené trenérky. Cvičení ve skupině mě více motivuje a výkon, který tam odvedu mi dělá moc dobře.


Snažím se vyváženě jíst a hodně spát.


Ve stravě preferuji jídlo z domácí kuchyně, nejlépe z čerstvých (a ideálně sezónních) potravin v bio kvalitě. Nepřejídám se, ani nehladovím.


Dbám i na každodenní pohyb na čerstvém vzduchu, ať už s kočárkem, nebo bez.


Vyhýbám se stresu a když už mě doběhne, využívám práce s vlastní myslí k obnovení rovnováhy své duše.


Pěstuji pozitivní myšlení a lásku sama k sobě.


Pečuji o svou duševní hygienu. V pohodovém období hodně čtu, ráda píšu a dopřávám si po náročném dni relax (klidně u oblíbeného seriálu). V zátěžovém období (například v období po prvním rozvodu a ztrátě dítěte) vyhledávám služby profesionálů, kteří mi mohou pomoci situaci lépe zvládnout. Lepší formu osobního rozvoje snad ani neznám a všem vřele doporučuji. Osobně bych doporučila návštěvu psychologa/kouče alespoň několikrát za život úplně všem. Život na téhle planetě by potom mohl být o dost jednoduššíSnad pro vás tyto řádky budou motivací k tomu, přijímat své tělo za všech okolností a dobře o ně pečovat. Samozřejmě jsou případy, kdy je potřeba nějaké to kilo naopak shodit, aby naše tělo bylo zdravé. Ale pokud je vaše BMI (Body mass index) v pohodě, vy můžete být také. Zapomeňte na současný ideál krásy. Užívejte si svůj vlastní


Krásné dny přeji všem

Tereza

69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page