top of page

Proč absolvovat předporodní přípravu

Aktualizováno: 14. 1. 2021

Někdy od žen slýchávám, že těhotenský kurz je zbytečná investice, protože porod je přeci přirozený proces. Nejčastěji zaznívají věty, jako například: “Naše mámy to také zvládly i bez kurzu, tak my také.” “Radši o tom nic nevědět.” “Nějak to potom zvládneme.”

A mnoho dalšího.


Ano, naše mámy porodily a všechny generace žen před námi. Ale, jde o to JAK.


Ke mě následně po porodu přichází většina žen, které řeší nejrůznější potíže a zpětně by za předporodní kurz byly moc rády.

Podobně na tom byla i Jana Kalhousová, maminka čtyřleté dcerky Mii. Jana mě před více než rokem kontaktovala s nápadem natočit on-line kurz předporodní přípravy pro těhotné ženy. Sama se ocitla v situaci, kdy rodila bez předporodní přípravy, čehož zpětně litovala. Proto se rozhodla pomoci tomu, aby další ženy mohly využít možnost absolvování kurzu i jinou cestou, než skupinovou, či individuální setkávací formou. Na tu sama před porodem kvůli vedení své firmy neměla čas. Vytvořila tak pro nastávající rodiče on-line vzdělávací platformu budenasvic.cz, kde je možné těhotenský kurz zakoupit. Mě je ctí být součástí a těhotenským kurzem vás v jednotlivých lekcích osobně provázím.


Nyní jsme pro vás nachystali exkluzivní slevu 25% a to až do 5.10.2020. Prvních pět maminek získává dokonce 50% slevu. Stačí zadat kód "zdravizeny". Kurz najdete tady https://budenasvic.cz/o-kurzu/ a s ním celou řadu krásných dárků pro miminko a také zajímavé bonusy.


Na otázku, zda absolvovat těhotenský kurz proto odpovídám jednoznačně. ANO!


V první řadě proto, že včasné informace získané v kurzu vám pomohou nejen při samotném porodu, ale také v začátku rodičovství.


Kvalitní předporodní kurz obsahuje většinou odbornou přípravu k porodu a také kapitolu vztahující se ke kojení a péči o novorozené miminko.

Těhotenské kurzy doporučuji i vícerodičkám. A ideální je, když absolvujete přípravu i s partnerem, nebo kamarádkou, která vás bude u porodu doprovázet. Orientace v jednotlivých fázích porodního procesu je velmi důležitá. Velký důraz kladu i na práci s tělem a celkové předporodní ladění. To pomáhám ženám naladit s využitím masáží, jemných éterických olejů i řízených meditací.


V současné době je možnost živých kurzů a konzultací omezená, ale i tak můžete využít vzdělávání pomocí on-line kurzů. Velkou výhodou je, že takto přípravu můžete absolvovat kdykoli i s partnerem v pohodlí domova. Jednotlivá videa si můžete pouštět v libovolném pořadí a také se k nim opakovaně vracet, což zejména po porodu mnoho maminek ocení.

Jedna má klientka nedávno sledovala on-line kurz přímo v porodnici, kde ležela několik týdnů před porodem z důvodu předčasně odteklé plodové vody. I tady je možnost on-line vzdělávání velkou výhodou, stejně tak u rizikových těhotenství.

Později je možné teoretickou přípravou ještě doplnit individuálními setkáními s porodní asistentkou, těhotenskými masážemi a předporodním laděním v posledních týdnech těhotenství. Nabídku doplňujících konzultací u mne najdete tady https://www.zdravizeny.com/konzultace-individualni-cviceni

Ať už zvolíte jakoukoli formu předporodní přípravy, věřte, že se vám nejen při samotném porodu, ale i v poporodním období bude hodit. A přeji Vám z celého srdce, ať je pro Vás toto období krásným a posilujícím prožitkem na Vaší ženské cestě.


S láskou Tereza

65 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page